PDF Print דואר אלקטרוני

חברת אחזקות קומליין

סקירה עסקית לפתיחת 2013

מטרת קבוצת קומליין היא לתמוך, לחזק ולהעמיק את הקשרים העסקיים של חברת-הבנות בה, בכל החזיתות. 2012 היתה שנה מוצלחת מבחינה זאת:

חברת קומסקיור זכתה למאות כתבות אוהדות במדיה, עשרות אלפי משתמשים מרוצים וביסוס מעמדה בשוק האנטרפרייז. החברה מקבלת מידי יום לפחות מכתב תודה אחד ובדרך כלל יותר מזה.

כחלק מגישת שירות הלקוחות של החברה, מחלקת התמיכה הטכנית מקבלת ציון על איכות ומהירות השירות, עם סטטיסטיקות שלא נופלות מ-99.9%.

חברת וובוקס הרחיבה את מערך השירות שלה עם סל מוצרים רחב ומשובח. כיום החברה מסוגלת לתת מענה לכל דרישה עסקית, תחת קורת גג אחת ועם שירות לקוחות מהיר ואיכותי. במהלך השנה שדרגה וובוקס את השרתים שלה וכיום מסוגלת לספק שירות לציבור העסקי ההולך ומתחרב – ולהיענות לדרישה ההולכת וגוברת לשירותי מחשוב ענן.

חברת פרומו מנוהלת בשותפות עם חברת "שיווק פשוט" המתמחה בניהול תהליכי שיווק לחברות בינוניות בתקציבים גדולים. שיתוף הפעולה החיוב הזה מאפשר לשתי החברות ליהנות מסינרגיה משופרת. במהלך השנה פרומו הוציאה באופן קבוע מוצרים משופרים ופרויקטים שזכו לתגובות מצוינות.

התוספת החדשה לקבוצה היא Comline Cloud Automation – החברה מספקת שירותים ייחודיים לחברות מחשוב עננים בינוניות עד גדולות בכל העולם. שירותי האוטומציה מאפשרים לספקיות שירותי מחשוב עננים להרחיב את נתח השוק שלהן במסגרת פעילות יעילה וחסכונית.

להלן רקע כללי אודות הקבוצה וסקירת ההתפתחות של הפעילויות השונות.

קבוצת קומליין נוסדה בשנת 2004 על-ידי איש העסקים עדי פלאוט במטרה להפוך לבית גידול לחברות חדשות. את הקמת הקבוצה הוביל חזון המתממש במהלך השנים, וכיום היא מתפקדת כחברת אחזקות וניהול עסקי. החלום היה ועודנו להקים קבוצת חברות, שמחוברות זו לזו בסינרגיה לטובת הכלל. ברוח זו נבחר השם "קומליין" שמשמעותו: "קו תקשורת", כלומר, ערוץ שדרכו מסרים יכולים לזרום. הקבוצה ממשיכה לתקוע יתדות בתחומים מגוונים ללא הרף, והעתיד נראה כחלון הזדמנויות הממשיך להתרחב, בעוד שהאפשרויות מגיעות ללא הפסקה לפתח דלתה של הקבוצה.

נקודת ההתחלה העסקית הייתה בשנת 1994, אז הקימו עדי ואשתו אסנת את "חרוז כזה" - חנות ליבוא חרוזים מכל העולם, אשר התרחבה לאחר מכן לרשת חנויות וכיום מתפקדת כאקדמיה המובילה לתכשיטנות וחריזה בישראל. אסנת לקחה על עצמה את ניהול החברה באופן מלא, בשנת 1998, ומאז מטפחת את התרחבותה.

קומליין ייעוץ עסקי (2004) - ב-2004 בחר עדי להתמחות בייעוץ עסקי כהחלטה אסטרטגית. כיום מנצל עדי התמחות זאת ופועל כיועץ עסקי לכל אחד מהמנכ"לים של חברות הבת בקבוצת קומליין, ובזכות ניסיונו מצליח במקומות בהם אנשי עסקים אחרים נתקלים במחסומים. בעוד שעדי עצמו מקדיש את מירב זמנו ומיומנותו למנכ"לי הקבוצה, "קומליין יעוץ עסקי" מספקת שירותי יעוץ גם לבעלי עסקים מחוץ לקבוצה.

קומסקיור (2004) - ב-2004, הקים עדי בשותפות עם רונן מואס את חברת "קומסקיור", יבואנית אנטי-וירוס NOD32 מבית ESET. למרות ששם המוצר הציב בפני החברה אתגר שיווקי, מתקרבת קומסקיור כיום ל-30% אחיזה בשוק העסקי בישראל, ומתרחבת בשוק המחשבים הביתיים לשליטה של 50%. בתפקידו כמנכ"ל קומסקיור, הקים רונן מערך פתרונות ותמיכה טכנית, וכך מיצב את קומסקיור כחברה המספקת שירות ולא רק מוצרים. החברה משווקת את המוצר דרך מערך של מעל 1,200 שותפים עסקיים, שעובדים בשיתוף פעולה הדוק עם החברה, ומהווים את מנגנון השיווק העיקרי שלה.

פרומו (2005) - ב-2005 הקים עדי פלאוט את "פרומו", חברה לשירותי קידום והפצה. התנסות זו העניקה לו ניסיון יקר ערך בתחום. פרומו הפכה למערכת השיווק ויחסי הציבור הפנימית של הקבוצה ושל לקוחות מחוץ לקבוצה. שירותי החברה כוללים: כתיבת תוכן שיווקי, בניית אתרים, קידום באינטרנט, מיתוג ויחסי ציבור. בשנת 2012 החברה עברה לניהול משותף עם חברת "שיווק פשוט", שותפה אסטרטגית של קבוצת קומליין המתמחה בניהול אסטרטגיה שיווקית לחברות בינוניות.

וובוקס (2009) – בסוף 2009 הצטרפה קבוצת קומליין למהפכת מחשוב הענן, המוכרת גם בכינוי SaaS (בעברית "תוכנה כשירות") ורכשה את ספקית שירותי המחשוב "וובוקס"— מחלוצות התחום בישראל. וובוקס מספקת שירותי מחשוב עננים ברמה הגבוהה ביותר, ומחזיקה סל שירותים רחב. החברה מספקת את השירותים ללא התחייבות וללא עלויות הקמה. הצטרפות וובוקס לקבוצת קומליין היוותה נקודת מפנה המייצגת את התמקצעות הקבוצה בשירותי היי-טק איכותיים לתחום העסקי, ובמיוחד לסקטור של עסקים קטנים-בינוניים.

Comline Clouds Automation - הוקמה בשנת 2011 כחברה המתמחה באוטומציה של חברות מחשוב עננים בינוניות עד גדולות בזירה הבינלאומית. החברה מספקת שירות ייחודי המבוסס על מערכת האוטומציה המובילה שלחברת Parallels, בית תוכנה המתמחה בתחום זה.. CCA פונה לעסקים שמעוניינים למכור שירותי ענן, מבלי לרכוש מערכות אוטומציה יקרות. עננים אילו יקבלו את האוטומציה ממערכות קומליין עננים כשירות. החברה משווקת את עצמה ברחבי העולם באמצעות שותפים עסקיים בשיטת White-Label.

תרומה לקהילה - כמדיניות, קבוצת קומליין תורמת למטרות חברתיות. אנו מאמינים שאדם לא יכול לחיות בעולם מבלי לגלות מעורבות ועניין במה שקורה סביבו. רונן מואס ועדי פלאוט הם חברים פעילים ב"קבוצת המנהיגות של הרוח הישראלית", בשם חברת קומסקיור וקבוצת קומליין. בין יתר פעולות ההתנדבות, מתוחזק אתר קבוצת המנהיגות על-ידי קבוצת קומליין, כתרומה.

החזון העסקי ממשיך להתפתח במידה רבה הודות ליכולת ליזום מהלכים, ולהגיב לשינויים במשק הישראלי והעולמי בזמן אמת. כחברת אחזקות, קבוצת קומליין, ממשיכה לבחון עסקים נוספים לרכישה או להשקעה עתידיים, בהתאם לקריטריונים ברורים שהחברה הציבה לעצמה.